Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

PS v dvorani za mlajše mladince in mladinke ter mednarodni miting

Danes je v Celju potekalo Prvenstvo Slovenije v dvorani za mlajše mladince in mladinke. Atleti celjskega Kladivarja so osvojili 5 medalj, od tega kar 4 zlate. Renner Rok je dosegel dve zmagi (daljina, višina), v teku na 60m je bila najhitrejša Pušnik Barbara, v troskoku je zlato medaljo osvojil Zaveršnik Gašper, Babič Denis pa je osvojil bron v skoku s palico.

46.mesto: ADAMIČ Deja – 60m – 8,68

V okviru državnega prvenstva je bil organiziran tudi mednarodni miting. V skoku s palico je Renner Robert osvojil drugo mesto z rezultatom 5,20 m, pri ženskah pa je tretje mesto v skoku s palico zasedla Maver Nuša, ki je preskočila letvico na 3,60 m. Železnik Vid je v skoku v daljino zasedel drugo mesto z rezultatom 7,00 m.

V A finalu teka na 60 m za ženske sta nastopili dve naši atletinji. Čop Nastja je bila druga z 8,04, Sanja Šišmanovič pa tretja z 8,14. V B finalu je zmagala Uranjek Zarja (8,63). V kvalifikacijah teka na 60m s tekle še Štante Kaja (8,28), Stolar Taja (9,74) ter Lipovšek Laura (10,04), ki pa v finalu niso nastopile.

Pri moških sta se od naših atletov najbolj izkazala Brecl Simon (7,32) ter Gobec Robi (7,38), ki sta v B finalu zasedla drugo oziroma peto mesto. V kvalifikacijah so nastopili še: KLARIČ Aljaž – 7,71, PUPČEVIĆ Igor – 7,76, MAK Matevž – 7,82.