Posamično prvenstvo Slovenije za srednje šole

Včeraj se je v Mariboru odvijalo otvoritveno tekmovanje na novo preplastenem stadionu. Najboljši dijaki in dijakinje Slovenije so se pomerili v Finalu srednjih šol.

Celjski atleti so se odlično odrezali, osvojili kup odličij in osebnih rekordov.

Anej Zupanc je med dijaki izboljšal rekord na 400 m, ki po novem meri 47.25, kar je tudi potrjena norma za Evropsko prvenstvo za mladince v Grossetu (48,30). Prejel je tudi pokal za najboljši rezultat na tekmovanju.
Karin Gošek je zmagala na 1000 m (2:50,73), Eva Pepelnak je osvojila srebro v skoku v daljino (6,21).

Rok Renner je osvojil srebro v skoku v višino (195), Jan Vukovič pa v teku na 1000 m (2:29,49), Marko Šimunovič bron v suvanju krogle (16,91). Ekipa I.gimnazije v Celju v sestavi Marko Pepelnak, Jan Vukovič, Luka Šket in Anej Zupanc srebro.