Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Na APS naši člani drugi, članice tretje, Tina rekordno

Ljubljanski stadion je ta vikend gostil najboljše atletinje in atlete, odvilo se je eno najprestižnejših tekmovanj Slovenije – Finale Atletskega pokala Slovenije.

Udeležili so se ga vsi najboljši tekmovalci Kladivarja in poskrbeli, da je mnogo odličij (kar 21) prišlo v celjske roke, da so se pisali novi državni rekordi in mnogi osebni rekordi.

Tina Šutej je v skoku ob palici skočila nov državni rekord 4,75 in seveda zmagala, na svetovni lestvici je sedaj na prve mestu v tej disciplini.

a tinaDSC02037L

 

 

 

 

 

Tudi Robert Renner je zmagal v skoku ob palici, preskočil je 5.21 m.

aa renner DSC01297

 

 

 

 

 

 

Na drugo mesto se je z osebnim rekordom in preskočenimi 5 metri povzpel Denis Babič.

aa babič DSC01261

 

 

 

 

Matic Ian Guček je zmagal na 400 m z ovirami in postavil nov mlajše mladinski rekord na visokih ovirah: 52,88.

aa MG DSC01664

 

 

 

 

 

Tudi na 1500 m  sta na najvišjih dveh stopničkah stala Celjana – zmagal je Jan Kokalj s 3:51,37,  drugo uvrščeni Vid Botolin je tekel 3:56,32.

aa 1500 DSC01165 L

 

 

 

 

 

Srebro so prejeli tudi  Jan Vukovič na 800 m (1:51,36), ki je dan prej v zelo močni konkurenci in odličnimi doseženimi rezultati na 400 m se na peto mesto uvrstil z osebnim rekordom 47,78, Jan Brešan  za tek v najdaljši disciplini –  5000 m (14:45,89), Eva Pepelnak v troskoku (13,36) in daljini (6,07) ter Maruša Černjul v skoku v višino (178).

aa JV DSC01746

aa EP DSC01968 aa maruša DSC01323 aa JB DSC01404

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Povsem ”kladivarski” je bil tek na 3000 m, saj ne je na prvih devet mest povzpelo sedem Celjanov: zmagal je Jan Kokalj (8:32,38), drugo uvrščen je bil Vid Botolin (8:37,36), tretji Matija Rizmal (8:40,43), šesti Jan Brešan (8:46,57), osmi Bor Bauman (8.48,55- os.r.), deveti Lucijan Zalokar (9:10,51) in enajsti Alen Lamper (9:19,02).

aa 3000 DSC01877

 

 

 

 

V najhitrejši disciplini tekmovanja je Luka Janežič nastopil kljub rahli poškodbi in za rezultat 10,80 prejel bronasto medaljo.

aa LJ DSC00954

 

 

 

 

 

Bron in osebni rekord si je pritekel tudi Alen Lamper in sicer na 3000 m zapreke (9:43,43). Na 4x 100 m so bron prejeli Matic Ian Guček, Denis Babič, Žiga Benko in Domen Orož (41,75).

aa DOŽB DSC01622

 

 

 

 

 

aa 200 DSC01821Domen je naslednji dan prejel bron še na 200 m (21,78).

 

 

 

aa AG DSC01889Ana Grajžl v daljini (5,66).

 

 

 

 

aa leaH DSC01852Na 1500 m Lea Haler z osebnim rekordom 4:43,57 in Lina Čater v metu kladiva (57,27).

 

 

aa šta DSC02086Ter članice na 4x 400 m v postavi Eva Lajhar, Hana Jost, Ana Šegota in Tija Ocvirk.

 

 

V štafenem teku 4x 100 m so Eva Lahkar, Nuša Pintar, Lana Skok in Iza Zakošek z 48,52 za las zgrešile medaljo, prav tako četrta je bila Lana Skok na 200 m (25,42), Lea Haler na 3000 m z osebnim rekordom 10:19,92 ter na 1500 m  Bor Bauman (4:02,08, kar je njegov osebni rekord), sledil mu je  Vid Kramer (4:05,39) in njemu Lucijan Zalokar (4:09,62).  Domen Orož se je prvič spustil pod magično mejo enajstih sekund in se z rezultatom 10,92 uvrstil na šesto mesto. Njegov klubski kolega Žiga Benko je bil z 11,16 deveti ter 22,54 na 200 m sedmi. Tija Ocvirk je bila šesta na 400 m (57,55), esma pajt pa v metu kladiva (45,87). Sedma je bila Iza Zakošek na 100 m (12,44), Urška Arzenšek na 1500 m (4:53,42), v metu kladiva je bil sedmi Blaž Rozman (46,70), prav tako sedmi je bil v skoku ob palici Tim Podergajs Siussi z osebnim rekordom 3,40 m in Ana Grajžl v skoku v višino (1,55), ki je tekla tudi na 100 m ovire in se s 15,81 uvrstila na 9. mesto. Karin Gošek je bila sedma na 800 m (2:17,39), deveta pa Hana Jost (2:23,79). Eva Lajhar je bila desta na 200 m (26,73), na 100 m  so bile deseta Lana Skok (12,56), 15. in 16. pa z rezultatom 12,88 Eva Lajhar in Nuša Pintar. Ana Šegota je bila enajsta na 400 m z 1:00,52, Barbara Grešak pa na 1500 m (5:17,39 – os.r.).

aa 100 mDSC00933 aa 100 mDSC00976 aa 100 žDSC00868 aa 100 žDSC00878 aa 100ovDSC01045 aa 200 DSC01774 aa 1500 DSC01139 aa 3000 DSC01868 aa babič DSC01332 aa denis DSC01220 aa renner DSC01310 aa EP DSC01911 aa HJ DSC01701 aa JK DSC01922 aa KG DSC01704 aa MG DSC01670 aa MR DSC01949 aa tija DSC01285 aa troskokDSC00887 aa VB DSC01938 aa LSIZ DSC01578 aa podelitev M DSC02156 aa podelitev Ž DSC02150