Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

Janežič z REKORDOM potrdil normo za SP! Tudi ostali atleti in atletinje odlično!

Luka Janežič je na dvoranskem prvenstvu Slovenije v krožnih tekih v Linzu (Avstrija) postavil slovenski rekord v teku na 400 m. Z rezultatom 46,54 sekunde je za 5 stotink izboljšal svoj prejšnji rekord (46,59), ki ga je dosegel januarja lani na Dunaju, s tem pa je tekel tudi hitreje od norme za nastop na dvoranskem svetovnem prvenstvu v Portlandu v ZDA (46,70).

Marina Tomič, ki prav tako že ima normo za SP, je v Linzu nastopila v okviru mitinga. Zmagala je v teku na 60 m z ovirami (8,21) ter v teku na 60 m (7,64).

V teku na 400 m je med mladinkami naslov državne prvakinje osvojila Ina Rojnik (57,00), med mladinci pa Anej Zupanc. Zlato medaljo je osvojil tudi Jan Kokalj, ki je bil najhitrejši med mladinci v teku na 3000m (8:47,12).

Karin Gošek je v svojem prvem nastopu za Kladivar, postala mladinska državna prvakinja v teku na 3000 m, z odličnim rezultatom 10:15.77, Maja Vengust je postala mladinska državna prvakinja v teku na 800 m (2.22.18), Jan Vukovič je v isti disciplini v mladinski kategoriji osvojil 3. mesto (1.56.08).

Alex Sternad je osvojil 2. mesto v teku na 1500 m za mladince (4.09.80 O.R.), Urška Arzenšek je v isti disciplini v mladinski kategoriji  osvojila 2. mesto (4.58.30).

Odlično so nastopili tudi naši ostali atleti in atletinje:

4.mesto – Cvikl Matija – 1500m mladinci – 4:16,36
4.mesto – Bosil Tara Patricija – 400m mladinke – 58,46
4.mesto – Seničar Tim – 1500m člani – 4:17,36
5.mesto – Senica Marcel – 800m člani – 2:01,27
5.mesto – Kramer Vid – 800m mladinci – 1:57,40
6.mesto – Škodnik Jože – 800m člani – 2:07,53
6.mesto – Ocvirk Tija – 400m mladinke – 58,99
7.mesto – Jančič Nika – 800m mladinke – 2:28,31
7.mesto – Rozman Gregor – 1500m člani – 4:54,43
9.mesto – Ahtik Zala – 400m mladinke – 60,07
10.mesto – Ocvirk Lara – 800m mladinke – 2:35,60
10.mesto – Botolin Vid – 1500m mladinci – 4:47,81
11.mesto – Rabuzin Gregor – 800m mladinci – 2:08,08
11.mesto – Brecl Simon – 400m člani – 52,32
11.mesto – Berčon Jan – 1500m  mladinci – 4:47,90
20.mesto – Kenda Ana – 400m mladinke – 63,46
22.mesto – Pintarič Nina – 400m mladinke -64,12

ISKRENE ČESTITKE!

12662658_1013031978740511_4175120206558788517_n

 

 

12651199_1685532705062230_4303459928081525651_n

DSC_0307 DSC_0309 12654246_1685532611728906_1662753786290573941_n