Dvanajst medalj na mlajše mladinskem prvenstvu Slovenije

Nova Gorica, 11. in 12. 7.

Na Primorskem se je ta vikend odvijalo prvenstvo Slovenije za mlajše mladince in mlajše mladinke in atletinje in atleti Kladivarja nadaljujejo z uspehi.

Dve zlati medalji in nova osebna rekorda si je pritekel Matic Ian Guček in sicer prvi dan je blestel na visokih ovirah – v teku na 110 m z ovirami je zmagal z odličimi 13,91 (zaradi rahlo premočnega vetra +2,1 mu žal ne bo priznan nov državni rekord), drugi dan pa je pokazal svojo premoč še na 400 m z ovirami in zmagal ponovno z odličnim rezultatom: 52,44.

LLa maticc DSC02503

 

 

 

 

 

Dvakratni državni prvak pa je postal tudi Bor Bauman in sicer na 1500 m prvi dan z rezultatom 4:04,08 ter drugi dan na 3000 m z osebnim rekordom 8:46,35.

La bor DSC02318

 

 

 

 

 

Državna prvakinja pa je postala tudi Lara Bezgovšek, ki je 400 m pretekla v 57,62 sek in bila naslednji dan na 200 m šesta s 26,33.

La laraB DSC02518

 

 

 

 

 

Ana Grajžl se je pomerila v treh disciplinah in prejela dve srebrni medalji – prvi dan v skoku v višino – preskočila je 162 cm, drugi dan pa v skoku v daljino, kjer je skočila 5,64. V metu kopja je zasedla šesto mesto s 30,93.

La ana daljDSC02670

 

 

 

 

 

Dve srebrni medalji je prejel Maj Pritržnik in sicer na 1500 m s 4:17,33 in na 3000 m z 9:03,95, kar je njegov osebni rekord.

La maj DSC02810

 

 

 

 

 

Lea Haler je prejela srebro in bron – prvi dan je bila druga na 1500 m (4:45,61) in drugi dan tretja na 800 m (2:19,13).

La lea DSC02697

 

 

 

 

 

Podprvakinja je postala tudi Iza Zakošek na 100 m z 12,12.

Laa IZ DSC02374

 

 

 

 

Sebastjan Baš je bil četrti na 800 m (2:00,10), Luka Zdovc, Bor Bauman, Sebastjan Baš in Matic Guček so bili četrti na 4x 300 m. Prav tako četrta je bila Tia Tanja Živko na 800 m z os.rekordom 2:20,73. Sledila ji je Hana Jost z 2:21,90, ki je bila peta tudi na 400 m (59,70). Ela Velepec je bila peta v skoku ob palici in rezultatom 2.90, prav tako peti je bil Tim Podergajs Siussi v skoku ob palici (3.20). Ajda Požun se je v metu kladiva uvrstila na 6. mesto (36,41). Karin Suhovršnik, Tia Tanja Živko, Hana Jost in Lara Bezgovšek so se v štafeti 4x 300 m uvrstile na sedmo mesto z 2:53,89.

Živa Pustatičnik je ta vikend nastopila kar v štirih disciplinah in si priborila tri osebne rekorde: z rezultatom 15,51 na 100 m ovire se je uvrstila na peto mesto, 1:08,97 na 400 m ovire na sedmo, s 4,95 v skoku v dlajino je bila trinajsta,v najbolj množično zastopani disciplini – šprintu pa s 13,49 enaindvajseta. Žiga Matjaž je nastopil v suvanju krogle, metu diska in metu kopja in bil v suvanju krogle šesti (11,87), metu diska sedmi (26,04) ter v metu kopja deseti (34,68). Nika Gerčar je bila petnajsta v troskoku z 9,87 ter sedemnajsta v skoku v daljino s 4,57. Lara Krivec je tekla na 100 m 13,45 in se uvrstila na 20.mesto, Karin Suhovršnik na 200 m z 28,35 na 34.

La baš DSC02755 La bor DSC02792 La guček 110 DSC02354L La hana DSC02421 La IZ DSC02215 La IZ DSC02225 La karin DSC02596 La karin DSC02617 La laraB DSC02431 La laraB DSC02853 La LEa DSC02299 La LK DSC02204 La št DSC02981 La št DSC03060 La št DSC03117 La živa DSC02325 La živa DSC02458 La živa DSC02468 La živko DSC03010