Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

26 medalj na članskem državnem prvenstvu

5. in 6. junija je v Kranju potekalo Prvenstvo Slovenije za člane in članice, ki so se ga udeležili skoraj vsi naši najboljši atleti in atletinje.

Kladivar se lahko pohvali s kar 26 medaljami in obilico odličnimi rezultati.

Klara Lukan je zmagala prvi dan na 5000 m s 15:37,67, drugi dan pa z osebnim rekordom in novim državnim mlajše članskim rekordom Slovenije 9:00,10.

Vid Botolin je zmagal v soboto na 1500 m in v nedeljo na 3000 m. Prvi dan je tekel 4:00,08, drugi dan pa 8:18,26.

Lea Haler je zmagala na 1500 m z osebnim rekordom 4:35,66, na 3000 m pa je prejela bron, tekla je 10:10,44.

Luka Janežič je zmagal na 400 m s 46,65.

Tina Šutej je zmagala v skoku ob palici s preskočenimi 4,00 m.

Matic Ian Guček je zmagal na 400 m ovire z odličnim rezultatom 51,47.

Jan Kokalj je zmagal na 5000 m z odličnimi 14:30,64.

Jurček Korpič Lesjak je zmagal v metu kladiva s 60,16.

Hana Urankar je zmagala v metu diska z odličnimi 51,92.

Naši fantje: Ivan Janez Janežič, Urban Gnidica, Domen Orož in Žiga Benko so zmagali v štafetnem teku 4x 100 m (42,43).

Jan Brešan je dvakratni podprvak in sicer na 3000 m (8:45,02) in 5000 m (14:42,79).

Jan Vukovič je postal podprvak na 800 m z 1:49,76, na 400 m se je uvrstil na šesto mesto z osebnim rekordom, odličnimi 47,57.

Eva Pepelnak je postala podprvakinja v troskoku s preskočenimi 13,68 m.

Maruša Černjul je prejela srebrno medlajo v skoku v višino s preskočenimi 1,83 m.

Tija Ocvirk je prejela srebrno medaljo na 800 m (2:14,91) in bron na 4x 400 m skupaj s Karin Suhovršnik, Hano Jost in Laro Bezgovšek (3:54,06).

Marko Pepelnak je postal podprvak na 400 m ovire in tekel osebni rekord 53,78.

Matija Rizmal je prejel bron na 5000 m, pretekel jih je v 14:50,71 s.

Alen Lamper je prejel bronasto medaljo na 3000 m zapreke in tekel 9:48,27.

Bronasta v metu kladiva je postala Esma Pajt (46,53).

Ana Grajžl je prejela bronasto medaljo v skoku v daljino (5,66).

Bron na 4x 100 m so prejele Karin Suhovršnik, Lana Krivec, Eva Lajhar in Nuša Pintar (49,73).

Na četrto mesto na 200 m se je uvrstil Domen Orož z 21,78, četrta v metu kladiva je bila Ajda Požun (41,85), Žiga Benko pa se je na 100 m uvrstil na peto mesto z rezultatom 10,78. Prav tako peti so bili Alen Lamper in sicer na 1500 m, pretekel jih je v 4:13,14, Simon Navodnik na 5000 m (15:25,80), Blaž Rozman v metu kladiva (47,62), Denis Babič v skoku ob palici (4,40), Hana Jost na 800 m (2:16,68). Šesta na 400 m je bila Lara Bezgovšek (57,24).