Download!Download Point responsive WP Theme for FREE!

16 medalj na mladinskem Prvenstvu Slovenije

V Slovenj Gradcu je 26. in 27. junija potekalo Prvenstvo Slovenije za mladince in mladinke. Naši atletinje in atleti so prejeli 16 medalj, od tega kar 7 zlatih!

Matic Ian Guček je trikratni prvak Slovenije: zmagal je na 400 m z 48,18, na 400 m z ovirami z 51,30 ter na 4x 400 m skupaj z Ivanom Janezem Janežičem, Vidom Botolinom in Urbanom Gnidico v štafetnem teku 4x 400 m (3:21,29).

a matic guček

 

 

 

 

 

Tudi Vid Botolin je kar trikratni državni prvak: zmagovalec teka na 1500 m (3:53,95 sek), teka na 3000 m (8:28,92 sek) in štafetnega teka 4x 400 m.

a 1500 m moški 22

 

 

 

 

 

Trikrat na podelitvenem odru je stala tudi Lara Bezgovšek: zmagala je na 400 m ovire z osebnim rekordom 1:01,40, prejela srebrno medaljo na 400 m (56,29) in srebro na 4 x 400 m skupaj s Karin  Suhovršnik, Hano Jost in Leo Haler (3:56,55 sek).

a lara bezgovšek 400 ov_2

 

 

 

 

Lea Haler je zmagovalka teka na 1500 m – zmagala je s 4:39,36 sek.

a Lea Haler

 

 

 

 

 

 

 

 

Dvakratni podprvak je Bor Bauman: 1500 m je pretekel v 4:05,52 sek, 3000 m pa v 9:01,28 sek.

a 3000 bor

 

 

 

 

 

Podprvakinja na 800 m je Hana Jost – pretekla jih je v 2:17,07 min.

a hana 800

 

 

 

 

 

 

Bron na 3000 m je prejel Maj Pritržnik, njegov rezultat je bil 9:05,60 sek.

a 3000 jan bor

 

 

 

 

 

Bronasto medaljo je prejela tudi Ela Velepec v skoku v višino, preskočila je 1,63 m. V skoku ob palici je preskočila 3.00 m in se uvrstila na peto mesto.

a ela višina

 

 

 

 

 

Ajda Požun je prejela bron v metu kladiva, vrgla je osebni rekord 43,13 m.

a ajda požun

 

 

 

 

 

 

Tudi Blaž Rozman je prejel bronasto medaljo v metu kladiva – 6 kg kladivo je poletelo 57,49 m daleč.

a blaž rozman

 

 

 

 

 

Ana Grajžl je bila četrta v skoku v daljino…s precej smole, saj je skočila 5.71 m, kar je bil tudi rezultat tretje uvrščene mladinke. a ana grajžl2

 

 

 

 

 

Urban Gnidica je bil na 200 m četrti z 22,85 sek ter na 400 m peti z 49,92 sek.

 

a urban 200F

 

 

 

 

 

Četrta je bila tudi Mirjam Badnjević Vajdič v metu kopja (30,23 m),  Tim Podergajs Siussi je bil v skoku ob palici peti s preskočenimi 3.80 m. Barbara Grešak se je uvrstila na 1500 m na sedmo mesto (5:15,04 min) in na 800 m na osmo mesto (2:26,93 min).

a barbara 800_2

 

 

 

 

 

Deveta na 100 m je bila Lara Krivec (12,90 sek).

a lara k

 

 

 

 

 

Trinajsta na 400 m Karin Suhovršnik (1:01,63 min) in šestnajsta Lana Robačer (1:02,06).

a lana robačer ž karin suhovršnik 4